آموزش نماز با استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده

آموزش نماز با استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده

جذاب‌ترین اپلیکیشن واقعیت افزوده آموزش نماز :

کلمه ی نماز یک واژه ی فارسی هست که در لغت به معنی ستایش، بندگی، سجده کردن و اطاعت کردن هست. همونطور که میدونین نماز خوندن از واجبات الهی دین ما، یعنی دین اسلام هست، که خداوند در پنج وعده درشبانه روز مقرر نموده، پس درست خوندن و انجام دادن نماز و یا آموزش نماز خیلی مهمه، چون خداوند هر عملی رو که به انسان ها واجب کرده قطعا فواید زیادی برای جسم و روح ما داره و باعث رشد و کامل شدن انسان از جنبه های مختلف فردی و اجتماعی اون میشه.

مهم ترین فایده نماز خوندن، نزدیک شدن به خداوند و داشتن آرامش قلبی هست. همچنین طبق تحقیقات پزشکی انجام شده، نماز خوندن،  فواید زیادی هم برای سلامتی بدن و جسم ما داره. مثلا ایستادن در نماز باعث تقویت حالت تعادلی بدن میشه یا مثلا رکوع باعث تقویت ماهیچه های شکم، ستون مهره ها، گردن و غیره میشه. اما آموزش دادن این فریضه الهی و مهم به بچه ها خیلی وقت ها ممکنه سخت و زمان بر و برای بچه ها هم گیج کننده و خسته کننده باشه.

آموزش نماز و آداب اون

نماز مهم‌ترین سفارش امامان معصوم و پیامبران الهی هست. آداب به جا آوردن نماز خیلی زیاد هست و نمیشه درباره ی همه ی اونها صحبت کرد. در ادامه به چند نکته ی مهم درباره ی این آداب اشاره میکنیم.

وضو گرفتن

قبل از نماز خوندن اول باید به طور کامل وضو بگیریم. برای انجام این کار ابتدا نیت میکنیم تا نشان بدهیم برای پیروی کردن از فرمان خداوند وضو میگیریم. پس از نیت کردن دستها را میشوییم. سپس صورت را از جایی که مو رشد کرده از بالا تا پایین کامل میشوییم. بعد از صورت، اول دست راست را از آرنج تا نوک انگشتان دست و پس از اون دست چپ رو هم مثل دست راست میشوییم. بعد از شستن دستها با همون رطوبتی که دستها دارن از وسط سر تا جلوی سر رو مسح میکشیم. سپس پای راست رو از نوک انگشتان تا مچ پا میشوییم. برای پای چپ هم به همین صورت عمل میکنیم.

بعد از وضو گرفتن بهتر هست لباس تمیز بپوشیم و آراسته باشیم. چون خداوند پاکیزگی و تمیزی رو دوست داره. پس از انجام همه ی این کارها رو به قبله ی مسلمانان، که همون کعبه ی خدا هست می ایستیم تا نماز بخونیم.

کارهایی که هنگام نماز خوندن نباید انجام بدهیم!

موقع نماز خوندن انجام یک سری کارها باعث باطل شدن نماز میشه. حرف زدن، خندیدن، چیزی خوردن،شوخی کردن و نخوندن قسمت هایی از نماز بعضی از این کارها هست. همچنین اگر لباس یا یا بدن شما نجس باشه، نماز باطل میشه.

نماز را راحت و سریع یاد بگیرید

بچه ها دوست دارین نماز رو راحت تر یاد بگیرین؟!

واقعیت افزوده یک فناوری جدید در ایران هست که به شما کمک میکنه تا اجسام رو به صورت سه بعدی ببینین و درک بهتری نسبت به خیلی چیزها  پیدا کنین. نرم افزار واقعیت افزوده نیکو، با بهترین و جدیدترین تکنیک‌های یادگیری و با استفاده از فناوری روز دنیا نماز رو به صورت انیمیشن سه بعدی و متحرک همراه با تلفظ درست آیات و سوره‌ها و ترجمه اونها به بچه ها آموزش میده. برای انجام این کار شما میتونین این نرم افزار رو از طریق  مارکت‌های مایکت، کافه بازار و غیره دانلود و روی تبلت یا گوشی‌های هوشمندتون نصب کنین و از قسمت های مختلف اون به وسیله ی دوربین دستگاهتون استفاده کنین.

 

قابلیت های نرم افزار

زبان های روز دنیا

از قابلیت‌های دیگه این نرم افزار آموزشی، سه زبانه بودنش هست که بچه‌ها میتونن ترجمه آیات و سوره‌ها رو به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی هم یاد بگیرن. نرم افزار واقعیت افزوده آموزش نماز این قابلیت رو هم به بچه‌ها میده تا بتونن با شخصیت کارتونی درون نرم افزاراپلیکیشن عکس بگیرن و به دوستاشون و یا اعضای خانواده شون نشون بدن. دخترها و پسرها میتونن پکیج مخصوص خود رو تهیه کنن. در پکیج  همچنین این بسته آموزشی که شامل سجاده، مهر و تسبیح هست میتونه هدیه خیلی خوبی برای جشن تکلیف بچه‌ها باشه که میتونید چادر نماز را بصورت جداگانه تهیه کنید.

جوایز:

در آپدیت‌های بعدی این نرم افزار قابلیت‌های دیگه ای مثل آموزش سه بعدی وضو و تیمم، داستان‌های پیامبران و امامان و غیره به این نرم افزار اضافه خواهد شد. نرم افزار واقعیت افزوده آموزش نماز، در سال 1396 موفق به کسب رتبه ی دوم در بخش نرم افزار جشنواره نماز و فضای مجازی خراسان رضوی و در سال 1398 کسب عنوان اثر برتر در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم شده.

اشتراک گذاری پست