واقعیت افزوده رنگ آمیزی ساورا برگزیده دومین جشنواره هنرهای دیجیتال شد.

برگزیده دومین جشنواره هنرهای دیجیتال

واقعیت افزوده رنگ آمیزی ساورا برگزیده دومین جشنواره هنرهای دیجیتال شد.

     معرفی برگزیدگان دومین جشنواره هنرهای دیجیتال

برگزیدگان دومین جشنواره هنرهای دیجیتال معرفی شدند و شرکت پارس ساوا با اپلیکیشن واقعیت افزوده رنگ آمیزی ساورا در بخش بازی های رایانه ای، واقعیت افزوده  مجازی و ترکیبی توانست مقام دوم را کسب نماید.

ظهور و پیشرفت فناوری های رایانه ای همواره نقطۀ عطفی در ارائه و تولید آثار هنری بوده اند. این پیشرفت ها منجر به ظهور شکل های جدیدی از هنر شده اند که از آنها تحت عنوان هنرهای دیجیتال یا هنرهای رایانه ای یاد می شود. هنرهایی که ماهیت اثر، روش ایجاد و نحوه نمایش آنها متفاوت از شکل های هنری مرسوم است. فناوری های رایانه ای در حال تغییر مرز تعریف بسیاری از پدیده ها است و هنر نیز از این قاعده مستثنا نبوده است. هنرهای دیجیتال نیز با مجهز شدن به فناوری های چندرسانه ای، امکانات جدیدی برای تولید، انتقال و ارایه مفاهیم، احساسات و معانی فراهم کرده است.

در راستای معرفی، گسترش و بهره گیری از هنرهای دیجیتال در کشور، دومین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت کشور توسط دانشگاه هنر اسلامی تبریز در اسفند ۱۳۹۹ برگزار می‌شود. اولین دوره این جشنواره سال گذشته در خرداد ۹۸ توسط دانشگاه هنر در تهران برگزار شده بود که دست آوردهای قابل توجهی داشته است. این دوره از جشنواره نیز مشابه سال گذشته در دو بخش آسیب‌های اجتماعی و آزاد برگزار می‌شود و ابعاد وسیعی از حوزه های هنر و فناوری های خلاقانه دیجیتال را در بر می گیرد. با توجه به فراگیر شدن تکنولوژی و اهمیت آن در جامعه امروز و همچنین نقش مؤثری که این حوزه در شکل گیری زیر ساخت های فرهنگی کشور دارد، توجه به مقوله هنرهای دیجیتال از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

از منظر آسیب های اجتماعی، هدف این جشنواره، بهره جستن از زبان و بیان توانای هنر در حل معضلات و آسیب های جامعه است. مقوله ای که می تواند به عنوان رسانه ای کارآمد جهت شناسایی و معرفی آسیب های اجتماعی و ایجاد ارتباط بین هنرمندان و نهادهای مسئول باشد. از منظر هنری نیز، هدف این جشنواره، شناسایی استعدادهای خلاق فعال در عرصه هنرهای دیجیتال، ایجاد ارتباط علمی میان هنرمندان و فعالان حوزه هنرهای دیجیتال و نمایش تولید محصولات ناب هنری مبتی بر تکنولوژی و فناوری می باشد.

واقعیت افزوده رنگ آمیزی ساورا برگزیده دومین جشنواره هنرهای دیجیتال شد  برای اطلاعات بیشتر می توانید از صفحه فروشگاه دیدن نمایید.

 

اشتراک گذاری پست

2 دیدگاه

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان