رونمایی از اپلیکیشن واقعیت افزوده نماز با مدیر کل ارشاد خراسان رضوی

رونمایی از اپلیکیشن واقعیت افزوده نماز با مدیر کل ارشاد خراسان رضوی

با حضور جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و علی رضا جاوید عربشاهی مدیر مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان مراسم رونمایی از اپلیکیشن واقعیت افزوده نماز،  در چهاردهمین نمایشگاه بین الملل قرآن مشهد برگزار شد.

این اپلیکیشن توسط شرکت دانش بنیان پارس ساوا نوین هنر فناور از سوی واحد فرهنگی در مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری به مرحله تولید رسیده است.

طیبه رضوانی امان محمد مدیر عامل شرکت دانش بنیان پارس ساوا نوین هنر فناور در خصوص معرفی این اپلیکیشن گفت: اپلیکیشن واقعیت افزوده برای نماز ویژه دختران ۹ سال و پسران و سه زبانه  طراحی شده است.

وی افزود: این اپلیکیشن در سال۹۶ کسب رتبه دوم بخش نرم افزار جشنواره نماز و فضای مجازی خراسان رضوی را کسب نمود.

رضوانی یادآور شد: هم اکنون به منظور جذب سرمایه گذار جهت تولید انبوه این اپلیکیشن در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن حضور یافتیم.

رضوانی در خصوص معرفی این اپلیکیشن گفت: اپلیکیشن مذکور در قالب انیمیشن سه بعدی نماز طراحی شده است که وقتی دستگاه تلفن همراه روی سجاده قرار بگیرد این کاراکتر انیمیشن به رکوع ،سجود و دیگر مراحل نماز را همراه با تلفظ صحیح و ترجمه به دختران ۹ ساله و پسران آموزش می دهد.

رضوانی در خصوص ضرورت تولید محصولات دینی در قالب اپلیکیشن گفت: والدین در جامعه فعلی فرصت کافی برای پرداختن به مسائل مذهبی فرزندان ندارند و شاید به تعبیری دغدغه کمتری در این خصوص احساس می کنند اما وجود چنین اپلیکیشن هایی که به صورت دائم همراه فرزندان باشد امکان فراگیری اصطلاحات و ترجمه و قرائت صحیح نماز را از طریق تکنولوژی میسر می کند.

تقدیرنامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی

اشتراک گذاری پست

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان