فینالیست‌های بخش جشنواره بازی جدی سال 1399

فینالیست‌های بخش جشنواره بازی جدی سال 1399

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، با اعلام دبیرخانه جایزه بازی‌های جدی 1399 بعد از پایان داوری 75 بازی ارسال شده به بخش جشنواره بازی جدی سال، به ترتیب حروف الفبا 6 بازی «تکاپو» با موضوع سبک زندگی، بازی «راز متان» با موضوع مدیریت مصرف انرژی، بازی «ری‌اکشن» با موضوع مدیریت شیوع کرونا، بازی‌های «سردار» و «فیروزه» با موضوع گردشگری، و بازی «ویلکا» با موضوع توانبخشی به عنوان فینالیست‌های این بخش انتخاب شدند.
براساس اعلام دبیرخانه این رویداد، اگرچه این بازی‌ها به فینال این بخش راه پیدا کرده‌اند؛ اما باقی آثار نیز برای حامیان مختلف جایزه بازی‌های جدی جهت داوری‌های بخش‌های جانبی ارسال خواهند شد.

راز متان

یک بازی معمایی است که به روش Point and Click، برای دانش‌آموزان دختر و پسر ابتدایی طراحی‌شده است. همان‌طور که می‌دانیم، ایران از لحاظ ذخایر گازی در رتبه دوم جهان قرار دارد و 17 درصد سهم گاز جهان را به خود اختصاص داده است؛ اما این ذخایر روزی به پایان خواهند رسید.

راز متان

آمارهای موجود حاکی از استفاده نادرست و هدر دادن هنگام مصرف انرژی خانگی است که نیاز به اصلاح الگوی مصرف در بین خانواده‌ها دارد. صرفه‌جویی در انرژی با آموزش آغاز می‌شود. کودکان ما با آموزش مناسب می‌توانند رفتارهای صحیح در مصرف انرژی را فراگیرند و الگوهای مصرف خود را تغییر دهند. پس با استفاده از این ویژگی می‌توان مصرف بهینه انرژی را از همان دوره کودکی در فرزندان نهادینه کرد.

آموزش زمانی اثربخش است که برای کودکان جالب و جذاب باشد. به همین علت باید آموزش را از حالت خشک و جدی خارج کرده و آن را سرگرم‌کننده کنیم. حتی می‌توان این آموزش را مانند بازی راز متان به بازی تبدیل کرد. هدف از آموزش بازی راز متان ترویج سبک زندگی سالم و مهارت‌محور و ارتقا هوش‌های هشت‌گانه برای کودکان است.

لینک دانلود اپلیکیشن بازی راز متان

 

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که حامی جایزه بازی‌های جدی 1399 در بخش آثار مربوط به کودک و نوجوان بود، برگزیدگان خود را اعلام کرد.

بخش جشنواره بازی جدی سال 1399:

هیئت داوران در این بخش به رسم تقدیر از تلاش این عزیزان و فراخوان همکاری گسترده کانون با گروه‌های بازی‌سازی، جایزه سوم جشنواره شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی را با احترام تقدیم می‌کند به:

بازی راز متان از مجموعه پارس ساوا نوین هنر فناور

 

گواهینامه جشنواره بازی های جدی

 

اشتراک گذاری پست

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان