FAQs

Frequently Asked Questions


بله، شما می‏‌توانید در هر زمان مشخصات کاربری خود را ویرایش کنید. برای این کار کافی‌ست پس از وارد کردن ایمیل و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید و با کلیک روی گزینه «حساب کاربری من» به صفحه‏‌ «اطلاعات حساب کاربری» بروید و اطلاعات خود را ویرایش کنید.
محصولات دارای قیمت که در سایت پارس ساوا با وضعیت “موجود” مشخص شده، در انبار پارس ساوا موجود و قابل سفارش گذاری هستند. بنابراین هنگام ثبت سفارش این محصول نیازی به استعلام موجودی نیست و سفارش در سریع‏‌ترین زمان ممکن پردازش و تحویل خواهد شد. البته گاهی برای برخی از کالاها در صورت ثبت سفارش‏‌ها با تعداد بالا و همزمان، ممکن است موجودی آن کالا به اتمام برسد. در این موارد به سرعت اقدام به تکمیل موجودی کالا می‌شود ولی در صورت امکان پذیر نبودن، عرضه آن کالاها در سایت به صورت موقت متوقف می‌شود. اما امکان اجازه بده اما مشتری رو مطلع کن رو فعال کردیم تا در سریعترین زمان ممکن موجودی انبار را تکمیل کنیم.
تا پیش از ثبت نهایی سفارش و دریافت کد سفارش می توانید سفارش خود را اصلاح یا لغو کنید.
تیم پشتیبانی پارس ساوا، در ساعات اداری 9 تا 15 پاسخگوی  تلفنی شما می باشد. اگر در خارج از این زمان سؤال یا ابهامی برای شما بوجود آمد با تلگرام یا اینستاگرام  پارس ساوا در ارتباط باشید تا دراولین فرصت پاسخگوی شما باشیم.
 جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از قسمت تماس با ما اقدام کنید.
پاسخ: از طریق پرداخت آنلاین می توانید سفارش خود را پرداخت نمایید.
پاسخ: بله شما می توانید در 24 ساعت شبانه روز سفارش خود را ثبت کنید.
روی گزینه "رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟" کلیک کنید.
جهت یادآوری کلمه ی عبور ایمیل یا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
پس از دریافت لینک بازیابی  از طریق ایمیل یا تلفن همراه خود  می توانید رمز عبور جدید وارد نمایید.
 خیر، امکان ثبت سفارش بصورت تلفنی امکان پذیر نیست.
از آنجا که پارس ساوا یک فروشگاه اینترنتی است و یکی از اهداف آن کاهش دادن سفرهای درون شهری غیر ضروری‏ است، تحویل حضوری سفارش در محل پارس ساوا امکان‌پذیر نیست.
پاسخ: بله . برای مراحل خرید و ثبت سفارش شما باید در سایت عضو شوید.