سوالات متداول

سوالات متداول


بله، شما می‏‌توانید در هر زمان مشخصات کاربری خود را ویرایش کنید. برای این کار کافی‌ست پس از وارد کردن ایمیل و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید و با کلیک روی گزینه «حساب کاربری من» به صفحه‏‌ «اطلاعات حساب کاربری» بروید و اطلاعات خود را ویرایش کنید.  
محصولات دارای قیمت که در سایت پارس ساوا با وضعیت “موجود” مشخص شده، در انبار پارس ساوا موجود و قابل سفارش گذاری هستند. بنابراین هنگام ثبت سفارش این محصول نیازی به استعلام موجودی نیست و سفارش در سریع‏‌ترین زمان ممکن پردازش و تحویل خواهد شد. البته گاهی برای برخی از کالاها در صورت ثبت سفارش‏‌ها با تعداد بالا و همزمان، ممکن است موجودی آن کالا به اتمام برسد. در این موارد به سرعت اقدام به تکمیل موجودی کالا می‌شود ولی در صورت امکان پذیر نبودن، عرضه آن کالاها در سایت به صورت موقت متوقف می‌شود. اما امکان اجازه بده اما مشتری رو مطلع کن رو فعال کردیم تا در سریعترین زمان ممکن موجودی انبار را تکمیل کنیم.  
بله، کالاهایی که در پارس ساوا به فروش می رسد، دارای اصالت است .
1. خیر. ارسال سفارش های تک با حجم کم از طریق پست پیشتاز بر اساس نرخ پستی می باشد. 2. خیر. ارسال سفارشات حجیم و سنگین با بسته بندی کارتن از طریق باربری و بر اساس نرخ باربری می باشد و در صورتی که مشتری باربری می شناسد می تواند آن را به فروشنده اعلام کند.
بله، در صورتی که آسیب در لحظه تحویل پست قابل مشاهده باشد، شما می توانید کالا را تحویل نگیرید .
تا پیش از ثبت نهایی سفارش و دریافت کد سفارش می توانید سفارش خود را اصلاح یا لغو کنید.  
تیم پشتیبانی پارس ساوا، در ساعات اداری 9 تا 15 پاسخگوی  تلفنی شما می باشد. اگر در خارج از این زمان سؤال یا ابهامی برای شما بوجود آمد با تلگرام یا اینستاگرام  پارس ساوا در ارتباط باشید تا دراولین فرصت پاسخگوی شما باشیم.  جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از قسمت تماس با ما اقدام کنید.  
 از طریق پرداخت آنلاین می توانید سفارش خود را پرداخت نمایید.
بله، شما در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید.  
اگرتا تاریخ ارسال، کالا آماده ارسال نشود، صبح همان روز پیامکی برای شما جهت اطلاع رسانی تاخیر تحویل سفارش ارسال می شود.